Ve dnech 3. – 5. října 2017 se na Střední škole logistické Dalovice konal 9. ročník celostátní soutěže LOGISTIK JUNIOR SŠ 2017. Za finanční podpory Krajského úřadu Karlovarského kraje, hlavních partnerů školy Petainer a FM logistic, Svazu spedice a logistiky a dalších sponzorů (např. TimoCom, DACHSER, SKF, Lagarde, EPT connectors, TOYOTA Material Handling, Hopi, Autodoprava Sládek, Spedica atd.) nejen z oboru logistiky připravil tým učitelů školy soutěžní úkoly v oblastech logistiky, spedice, logiky, ekonomiky a podnikání. Soutěžní klání od loňského roku reflektuje i potřeby pracovního trhu v oblasti jazykových dovedností a proto druhý den při prezentacích soutěžící obhajovali své práce před dvojjazyčným publikem, českým a anglickým. Tématem letošního ročníku byla robotika a reverzní logistika.

Letošního ročníku se zúčastnilo 13 škol se svými 19 týmy. Zahájení a finální soutěž s vyhlašováním výsledků se konalo v Slavnostním sále Obecního úřadu Dalovice. Do soutěže se přihlásili žáci z Brna, České Třebové, Děčína, Chomutova, Liberce, Nového Města na Moravě, Olomouce, Opavy, Ostravy-Vítkovic, z Plzně, Břeclavi a Ústí nad Labem.

Slavnostní zahájení proběhlo za účasti Ing. Markéty Wernerové (poslankyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR) a  Ing. Kateřiny Krumphanzlové (místostarostky obce Dalovice). První den soutěže žáci bojovali o co největší počet bodů v logistice, spedici, logice a ekonomických úkolech. Pro druhý den si vylosovali úkol z oblasti „Lean Management“. Na přípravu prezentace měli k dispozici celý večer. Prokazovali své znalosti nejen aplikované logistiky, ale také dovednosti manažerské, prezentační a týmovou spolupráci. Získané body poskytly nejlepším 4 týmům prostor sázet na své znalosti a svůj tým v soutěži RISKUJ. Třetí den se školy za odměnu účastnili exkurze ve firmě Mattoni v Kyselce.

V 9. ročníku vyhrál zaslouženě tým ze Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav. Žáci zvítězili jak v ekonomických úlohách, tak v prezentaci. Na druhém místě se umístili reprezentanti Střední školy logistické Dalovice a třetí místo obsadil tým z OA a SOŠ logistické v Opavě.

Vyhlášení výsledků soutěže přijeli podpořit a zároveň předali ceny zástupci firem TimoCom, EPT connector, DACHSER, Witte automotive, FM logistic a HOPI. 

 

 NOVÝ ROČNÍK ZA DVEŘMI

Již za pár hodin odstartuje 9. ročník celorepublikové soutěže Logistik junior SŠ 2017! Soutěž podpořila opět celá řada firem. Jejich zástupci se zúčasní zahájení soutěže a vyhlášení výsledků, kde předají své odměny pro vítěze.

Získali jsme také mediálního partnera - informační logistický portál EULOG. V letošním ročníku se účastní 13 škol (od Vítkovic po Děčín) s celkem 19 týmy. Několik týmů má stejné složení jako v minulém roce. Mohli bychom tak vidět pořádný boj o první místa. Držte všem soutěžícím palce!

Kdo získá pohár? Na to si musíme počkat do středy, 4. října 2017.

Výsledek obrázku pro LOGO EULOG

 

 

 

 

Přihlašování do nového ročníku soutěže

Přihlašování do 9. ročníku soutěže spuštěno!

Vážené kolegyně, kolegové, žáci a příznivci,

dnes spouštíme přihlašování do nového ročníku celorepublikové soutěže Logistik junior SŠ 2017.

 

Mediální partner

EULOG

Partneři soutěže

logo iv krajsslwittelogo timocomTMH Primary Logo 2014 300dpi RGBimagesLOGO Petainerdhl logoept connector 0800skf logolcnetlagarde